Ulaşım
Hakkımızda

Şencam;1972 yılında Recep Karakurt tarafından küçük bir imalathane olarak kurulmuştur.İlk cam üretimine Bakırköy Osmaniye’deki üretimhanesinde başlayan Şencam ,1990 tarihinde artan talepler üzerine Yenibosnadaki halen çalışmakta olduğu 1300 m2 lik üretim tesisine taşınmıştır.Buradaki faaliyetlerini başarı ile yürüten Şencam yapıcı ve yaratıcı Recep Karakurt önderliğine başlayan faaliyetlerini 2000 yılında Oğulcan Ercan Karakurt önderliğine devretmesi ile daha modern ve daha kaliteli cam üretimine başlamıştır.Kalitenin ve Hizmet anlayışının yükselmesi ile birlikte artan müşteri potansiyeline daha iyi cevap verebilmek için 2004 yılında artık ŞENCAM CAM KOZM.İMAL.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. adı ile anılmaya başlanmış ve kapasitesini daha da arttırmıştır.

 

2006 yılında yeniliğe ve kaliteye doymayan karakteri sayesinde oluşturduğu AR-GE ekibinin çalışmaları ile siyah cam başta olmak üzere tüm renkli cam üretimi potansiyeline ulaşmış durumda olan firmamız şu anda siyah cam üretimine devam etmektedir.

 

2007’yılından itibaren aylık 500 000 adet şişe üretimi potansiyeline sahip fabrikamız 2009 yılındaki artan talebe göz önünde bulundurarak yine yeni bir projeyi 01/08/2009 tarihinde hayata geçirmek üzere tüm çalışmalarını tamamlamıştır.Son teknolojiye sahip yeni cam fırınımızın hizmete girmesi ile birlikte artan kalitenin yanı sıra aylık 1.500.000 adet şişe üretim kapasitesini aşmıştır.

 

Şencam her zaman kaliteyi önde tutan uzman kadrosu ile müşterilerine hizmet vermekten onur duyar.

 

Misyon ve Vizyonumuz

Ürettiğimiz ve üreteceğimiz ürünlerin müşteri beklentilerini fazlasıyla karşılayarak memnuniyet kazanmaktır. Üretim ve hizmette kaliteyi en yüksek seviyede arttırarak Türkiye ve dünyada sayılı firmalar arasında bulunmaktır.

 

 

Genel Müdür
Ercan Karakurt

 
2020. Şen Cam Sanayi | Cam Fabrikası. Powered by CBay PC | Designed by MLN Design